فرش ماشینی

معرفی محصولات فرش های ماشینی

فرش ماشینی نمونه ای از قالی دستبافت است که در ابعاد بزرگتری توسط ماشین آلات صنعتی فرش بافی بافت و تولید می شود . فرش ماشینی به علت ارزان تر بودن و سرعت تولید در بافت طرفدار بیشتری نسبت به فرش دستبافت دارد. فرش ماشینی پیشینه 40 ساله دارد و نخستین فرش ماشینی در دهه 50 در کارخانه فرش توسط ماشین آلات فرش بافی تولید شده است.

 فرش ماشینی به دلیل شباهت در ظرافت و کیفیت بافت به فرش های دستبافت مورد استقبال مردم قرار گرفته است . 

هر فرش دارای دو نوع تراکم است تراکم عرضی یا شانه : در هر یک متر عرضی فرش چه تعداد گره ای قرار دارد فرش 700 شانه در هر یک متر عرضی 700 گره وجود دارد . تراکم فرش نیز رابطه مستقیم با تعداد گره های در یک متر از طول فرش دارد .اگر شانه یا تراکم فرش بالا باشد فرش از ظرافت و زیبایی بیشتری بر خوردار است ولی ضخامت فرش کمتر می شود. نخ هایی که در بافت فرش استفاده می شود نخ پلی استر یا ابریشم مصنوعی و نخ اکریلیک است. نخ اکریلیک دارای مقاومت بالا در برابر حرارت است عمری طولانی دارد و بدون پرزدهی است .
با توجه به تولیدات متنوعی که در بازار فرش وجود دارد خوشبختانه فرش با تمام سلایق و فرهنگ های جامعه در قیمیت های مناسب با جدید ترین مدل ها عرضه می شود .
فرش ماشینی فرشی محبوب و دل پذیری در بین مردم است زیرا دارای تنوع طرح ، نقوش ، رنگ و ابعاد مختلف است و با قیمت خیلی مناسب تر نسبت به فرش دستباف در بازار جهانی به فروش می رسد. یکی از عوامل تاثیر گذار در کیفیت فرش ماشینی الیاف استفاده شده در بافت فرش است. الیاف های متفاوتی بر بافت فرش وجود دارد که اکرلیک در رتبه اولین این الیاف از نظر کیفی قرار دارد. نخ اکرلیک مقاومت بالایی در برابر نور ، گرما و گرد و غبار دارد بسیار نرم هستند. فرش اکرلیک از نظر رنگ بندی دارای رنگ بندی شفاف تری نسبت به فرش های پلی استر دارد. فرش های پلی استر به دلیل مواد پلاستیکی و نامرغوب موجود بوی پلاستیک یا مواد نفتی می دهد اما فرش های اکرلیک فاقد این بو می باشند. در نتیجه اگر فرش موجود هرکدام از خصوصیات فوق را نداشته باشد قطعا فرش از جنس پلی استر و فاقد کیفیت مطلوب می باشد.

طرح فرش
طرح و رنگ فرش از عوامل بزرگ نمایی یا کوچک نمایی خانه هستند .به طور معمول برای چیدمان خانه در ابتدا رنگ و طرح مبل ، پرده ، دیوار پوش و کف پوش ها انتخاب سپس نسبت به تناژ رنگ ، رنگ فرش انتخاب می شود اما گاهی می توان تمام چیدمان منزل خود را بر پایه رنگ آمیزی فرش خود انتخاب کنید که البته این کار کمی دشوار است.
انتخاب فرش با طرح و رنگ مناسب باعث زیبایی و موجب برقراری آرامش در فضای منزل می شود.
در سبک مدرن با چیدمان ساده بهتر است از فرش با طراحی ساده و امروزی و در سبک دکوراسیون کلاسیک بهتر است از فرش با نقش و نماد اصیل ایرانی استفاده شود.
توصیه می شود در فضا با مساحت کم از فرش با ابعاد کوچک یا قالیچه استفاده نشود زیرا استفاده از فرش کوچک در این مکان ها باعث گرفتگی فضا و کوچکتر نشان دادن ابعاد فضای مد نظرتان می شود
بهتر است در خانه هایی که دارای کف پوش تیره هستند از فرش روشن استفاده شود زیرا باعث زیبایی و دلبازتر شدن محیط می شود.

فرش ماشینی کاشان بر خلاف فرش دستباف توسط ماشین آلات صنعتی بافته می شود دستگاه های بافت فرش در کارخانه فرش جزء به روز ترین و مدرن ترین دستگاه های بافت فرش ماشینی است که شامل HCIx2 , HCPx2 وندویل است که فرش های بافت شده توسط این دستگاه ها دارای ظرافت و کیفیت بافت درجه یک است . الیاف موجود در بافت فرش از عوامل موثر در کیفیت و زیبایی فرش است . در کارخانه فرش کاشان نخ خاب صد در صد اکرولیک هیت ست شده بدون حساسیت و نخ پود آن 100 % پنبه درجه یک تضمینی است . کارخانه فرش برای آسان تر شدن خرید مشتریان با ارائه نمونه طرح فرش ها خرید بی واسطه را به تمام مردم کشور پیشنهاد می کند. قیمت فرش ها به قیمت مصوبه تولیدی است و ارسال به عهده کارخانه و رایگان می باشد .

کاتالوگ فرش های ماشینی

کالکشن شماره 1

فرش ماشینی
700 شانه
8 رنگ
100 درصد آکرولیک

کالکشن شماره 2

فرش ماشینی
700 شانه
8 رنگ
قسمت اول

کالکشن شماره 3

فرش ماشینی
700 شانه
8 رنگ
قسمت دوم

کالکشن شماره 4

فرش ماشینی
700 شانه
10 رنگ
قسمت اول

کالکشن شماره 5

فرش ماشینی
700 شانه
10 رنگ
قسمت دوم

کالکشن شماره 6

فرش ماشینی
700 شانه
8رنگ
های بالک

کالکشن شماره 7

فرش ماشینی
1000 شانه
10 رنگ کلاسیک
قسمت اول

کالکشن شماره 8

فرش ماشینی
1000 شانه
10 رنگ کلاسیک
قسمت دوم

کالکشن شماره 9

فرش ماشینی
1000 شانه
8 رنگ کلاسیک
های بالک